В ДЗП(ПТ)О «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту» вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

У понеділок, 18 травня,  Україна і світ відзначають День пам’яті жертв депортації і геноциду кримськотатарського народу. Як відомо, 18 травня 1944 року з Криму було відправлено перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано близько 200 тис. Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Згідно з даними Українського інституту національної пам’яті, протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. 12 листопада 2015 року Верховна рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом кримських татар і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Українці мають знати правду про страшну трагедію, що зламала долі  тисячам кримських татар у 1944 році. Учні та педагоги ДЗП(ПТ)О  «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту» 18 травня у межах проекту «Всеукраїнська школа онлайн» взяли участь у спеціальному  уроці,  присвяченому  Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, переглянули фільм  “Хайтарма” Ахтема  Сейтаблаєва,  поділилися відгуками. Учні писали: «Мої враження не можна передати словами, влада зобов’язана не допускати такого жорстокого відношення до людей. В мене бігли мурашки по шкірі від переглянутого та котилися сльози. Земля пухом і вічна пам’ять усім тим, хто невинно загинув!!!»( Пухальська Катерина,П-22.). «Этот  фильм нельзя смотреть без слёз…Фильм очень сильный, трогает за душу, заставляет задумываться о многом. Подобного ранее никогда не видела, т.к. культуру и обычаи крымских татар по-моему никто не показывал. Особенно тронуло и подкатил ком к горлу в сцене приезда главного героя в свой город и при встрече с матерью и особенно с отцом. Какое уважение к родителям и вообще к старшему поколению. Такие фильмы нужно снимать и показывать почаще.»(Подзолкова Катерина, П-22). «Багатостраждальний кримськотатарський народ. І зараз переживає лиху годину. Вірю в те, що більше депортацій в історії людства ніколи не буде. Нехай цей фільм буде уроком для всіх націй і народів»(Скоромощенко Валерія, П-21).

Цей пост був опублікований в Новини. Закладка постійне посилання.