У Державному закладі професійної (професійно-технічної) освіти «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту» відбувся захід, присвячений подіям, що відбувалися під час Революції Гідності. В цей день до училища завітали Брайєр Анатолій, учасник АТО, Пилипенко Олена, член правління громадського об’єднання «Просвіта», учасниця харківського Євромайдану, знана волонтерка. Лінійка об’являється відкритою, звучить Гімн України, його підспівують присутні. Учні розповідають про те, як 21 листопада 2013 року за кілька днів до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, український уряд радикально повернув курс держави від євроітеграційного до курсу, спрямованого на розвиток співпраці з державами-членами СНД, 30 листопада обурена таким рішенням уряду молодь виходить на Майдан Незалежності у Києві, всіляко підкреслюючи мирний характер своєї акції. Невдоволення підтримують по всій Україні. Це був початок Революції Гідності. Та злочинна влада вчинила замах на мирний протест і на декларовані цими молодими людьми загальноєвропейські цінності. Десятки протестувальників були по звірячому побиті спецпідрозділами міліції і у важкому стані потрапили до лікарень, а доля багатьох з них невідома і до сьогодні. Події 30 листопада стали переломним моментом в українських подіях кінця 2013 року, змістивши акцент протестів із проєвропейського на антиурядовий. Після двох місяців мирних протестів підтримка мітингувальників зростала. Замість того, щоб мирно врегулювати ситуацію, 18 лютого тодішня влада віддала злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану, застосовуючи водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю. Події у Києві 18-20 лютого стали фінальним і найбільш драматичним етапом революції. На очах у всього світу влада розстрілювала свій народ. Майдан оточили з усіх боків, взяли у щільне кільце. Та люди не здавалися. Співали Гімн. Зі сцени лунали молитви, патріотичні пісні. Проти мирних мітингувальників кинули Внутрішні війська, спецпідрозділ «Беркут», на дахах будинків розмістили снайперів…..Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Герої «Небесної Сотні» своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і це дає шанс збудувати нову демократичну правову державу.
На екрані – відео «Мамо, не плач», в залі – палають свічки пам’яті про загиблих героїв «Небесної Сотні», учні, педагоги, гості вшановують хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу єдиної України! Гості розповідають про події Революції Гідності в Харкові, Києві, згадують про героїв «Небесної Сотні» харків’ян: Владислава Зубенка, Паращука Юрія, Євгена Котляра.
Брайєр Анатолій розповідає про події, які розпочалися після Революції Гідності на Сході України про АТО, про загиблих товаришів. Учні слухають зі слізьми на очах. Герої завжди будуть в наших серцях. По країні уже з’являються перші вулиці та площі, названі на честь героїв Майдану.
Нехай пам’ятають про наших героїв,
що за волю поклали безцінне життя,
що творили історію, наше минуле,
у яке вже нема вороття.