Завершився ІV етап ІІ Всеукраїнського марафону з української мови, а з ним визначились і переможці серед учнівської, студентської молоді і навіть старших людей, котрі виявили бажання перевірити свої знання.
Марафон надав для цього гарні можливості. За короновірусної загрози він став найбільш престижним і всеосяжним заходом для тих, хто знає мову (могли перевірити глибину цих знань), і людей, які лиш починають сходження до її вершин.
Метою участі в змаганнях, підкреслювали організатори – МОН України та його підрозділ «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з ТОВ «Х’юман», є розвиток в учнівської та студентської молоді стійкої мотивації й свідомого прагнення до вивчення української мови, формування компетентностей доцільно й виправдано користуватися засобами мови в різних життєвих ситуаціях і сферах спілкування.
Марафон відбувався онлайн, на цифровій навчальній платформі HUMAN. Тому всі учасники були поставлені в рівні умови, перевіряючи знання з морфології, синтаксису, дотримання правил культури мови.
Цьогоріч у змаганнях узяли участь понад 37 тисяч юнаків і дівчат з різних куточків України. Серед найбільш активних і представники Слобідчини. Примітно, що поміж усіх учасників частка представників закладів профтехосвіти виявилась не дуже чисельною – трохи більше 1,4 тисячі осіб. Але все ж настирливих й мотивованих було чимало. Більшість справилась із завданнями всіх етапів (ці завдання охоплювали саме ті теми, які передбачені навчальними програмами опанування мови в закладах професійно-технічної підготовки). Поміж сотні місць переможців виявилось гідне місце й представниці ДЗП(ПТ)О «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту» Аліні Гриценко. Дівчина стала однією з перших від Харківщини, хто набрав пристойну кількість балів і удостоївся від організаторів марафону Почесного сертифіката переможниці.
Вітаємо Аліну з цим успіхом під час всеукраїнського змагання і бажаємо їй нових вершин в оволодінні золотими скарбами нашого народу. А іншим це нехай послужить наочним уроком: навіть у профтехучилищі є гарні можливості проявити себе як справжнього українця, патріота і шанувальника національної культури та мови. Це особливо важливо на фоні щоденних принижень наших мовних надбань з боку недружніх сусідів. Тож ІІ онлайн-марафон показав справжність тих, хто називає себе українцем і хто таким є насправді.