“Якщо ви не зробите
щось сьогодні,
то хтось зробіть те,
що ви хотіли завтра,
та займе вашу нішу”
Його називають хрещеним батьком Кремнієвої долини, автором методики розвитку клієнтів і автором слова стартап. Це Стів Бланк, котрий народився у США в 1953 р. в родині єврейських емігрангтів, вступив у Мічіганський університет і в першому ж семестрі залишив його, віддавши пріоритет цікаквій роботі – погрузка коней в аеропорту… У 1996 році Стів Бланк розробив свій останній, восьмий, стартап і цілком віддався викладацькій роботі в провідних університетах США. Ось так. Сам втік з університету до коней, а тепер розповідає сучасним студентам про стартапи, і про те, як їх можгатпридумати і розробити.
Так що ж таке стартап? Звісно, це новий комерційний проект, який створюється з метою отримання прибутку від бізнесу після його успішного розвитку. Але не кожний новий комерційний проект можна назвати стартапом, а тільки той, що має унікальну, оригінальну, ексклюзивну ідею.
Як такі ідеї приходять в голову? І чи можна цьому навчитись? До війни одна наша студентка, тоді ще першокурсниця, Алеся Іскра розповіла, що хоче шити одежу для… хом’ячків. Ну, якщо люди охоче одягають песиків, то чому не одягти хом’ячка? Цікавий стартап. І якщо б не війна, можливо, це б був вдалий стартап.
Ситуація змінилась, але не змінилось ставлення до стартапу як до гарної ідеї, котра потрібна у будь-які часи. Тому всеукраїнський центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» за підтримки благодійної організації Global Giving запропонував до Міжнародного дня дівчат провести он-лайн подію, мета якої ‑ об’єднати вже самореалізованих стартаперок з дівчатами-школярками та студентками, показати їм світи та можливості high tech, інновацій та стартапів, надихнути реальними історіями успіху, розповісти про важливість підтримки економіки і відбудови власної країни завдяки креативним ідеям.
Он-лайн подія включала в себе
1) Круглий стіл «Дівчата в стартапах: як збільшити залучення задля розбудови країни»
2) Online event “Start it up: історії жінок”
3) Зустріч дівчат з жінками в стартапах, спілкування в групах: “Жінки в стартапах: все можливо”
4) Дискусію зі школярками “Ідеальна жінка в стартапі».
На цю он-лайн подію були делеговані наші учениці (по дві-три з кожної групи) та молоді майстри Тетяна Пилипенко та Юлія Лемаренко.
Як зазначила Тетяна Пилипенко, цільовою аудиторією цього заходу були дівчата, у яких уже є ідея, але вони не знають, як її втілити в життя. Тим не менше, наші дівчата, які ще тільки у пошуці своєї стартапної ідеї, проявили неабиякий інтерес до цього заходу.
1. Шугунова Альона (гр. Ок-21)
« Конференція дуже сподобалась ! За 5 годин он-лайн зв’язку ми зовсім не втомились, хоча інформації було дуже багато. Також, поставимо окремий плюс організаторам за можливість поспілкуватись з іншими учасниками команд.»
2. Калінічева Вероніка ( гр. Ок-21)
«Я в захваті від заходу “Дівчата STEM”!. Особливо було цікаво слухати молдавських експертів ( Діану Ротарі та Мері Немчіч ) , які поділились власними історіями створення бізнесу зі Start it up. З радістю буду брати участь у таких заходах ще ».
3. Діана Луговська та Букреєва Анастасія ( гр.Ок -31)
« Коли реєструвались на конференцію, думали що особливо нічого нового не дізнаємось, але все виявилось зовсім навпаки! Ми не могли уявити, що серед українок настільки багато успішних бізес вумен. Дуже багато закордонних інвесторів прагнуть розпочати свій бізнес та вкластись у проекти саме українських Start it up. Саме нас дуже надихнула експерт з України та CEO – експерт Анна Кармазіна.»
4. Почтенова Юлія (гр.Ш-11)
« Вперше брала участь у такому заході. Дякую всім закордонним та українським експертам – їх поради та життєві історії дуже надихають! Сподобалось спілкування з іншими учасниками команд, особливо коли була можливість поділитись своїми розробками та майбутніми ідеями у Start it up. На конференції ми не лише надихнулись ідеями, дізнались багато чого нового, але й познайомились з цікавими дівчатками )»
«Я приймала участь у заході як ментор, а дівчата спілкувалися з організаторами та експертамиі між собою. Це дуже круто, що завдяки таким заходам наші діти можуть не тільки збільшити свої знання, а й познайомитися з новими друзями», ‑ підсумувала майстер Юлія Лимаренко.