2021-2022

78-а річниця визволення Харківщини від нацистів у Другій світовій війні

7.09.2021 в музеї Національного меморіального комплексу «Висота маршала І.С.Конєва» відбувся захід – реквієм,  присвячений 78-й річниці визволення Харківщини від нацистів у Другій світовій війні за участю ветеранських організацій Харківської області. До  змістовного, урочистого заходу  залучилися учні та викладачі Державного закладу професійної(професійно-технічної)освіти «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту»

Учасники вшанували пам’ять загиблих панахидою та покладанням квітів. Учасники концертної програми привітали присутніх на заході своїми виступами.

День захисників і захисниць в Харківському вищому професійному училищі швейного виробництва та побуту

14 Жовтня – День захисників і захисниць. День чоловіків та жінок, які не вагаючись стали на захист нашої країни від агресора. Які охороняють кордони України і по сьогоднішній день. Це свято історії, культури, високих моральних цінностей, а також – дружби та об’єднання заради втілення у життя цікавих задумів та ідей. Саме тому наш заклад освіти щороку долучається до відзначення цього свята. В  закладі освіти було проведено багато тематичних заходів, мета яких: виховання учнівської молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотично зрілої особистості, толерантності, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину, вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України.

З 11 по 13 жовтня в навчальних групах 1-3 курсів були проведені   уроки-мужності на тему«Нащадки козацької слави», «Заповіді сучасним козакам», години спілкування «В єдності наша сила», під час яких  учні познайомилися з історією свята та пригадали традиції  українського козацтва. В групі ОК-11 відбулася сократівська бесіда «Служба в Збройних Силах України та захист Батьківщини – конституційний обовʼязок кожного громадянина України».

У бібліотеці було організовано тематичну літературну виставку «Вони захищали Батьківшину».

12 жовтня учні П-11 групи переглянули художній фільм «Українське військо. Козацтво».  Після перегляду фільму відбулося активне обговорення, під час якого байдужих не виявилося, адже мужність, звитяга, розум та козацька слава наших прадідів – особлива сторінка  літопису української історії.

Найяскравішем днем в низьці заходів  стало 13  жовтня.  День розпочався з  радіо-лінійки «Свято мужності і відваги»,  на якій звучали слова-привітання всім захисникам  і захисницям, учні та викладачі бажали один одному спокою та чистого мирного неба над головою. Кульмінацією стала   зустріч  з  розвідником Золотухіним Едуардом Володимировичем , учасником російсько-української війни з серпня 2014  року по квітень 2019 рік  в складі 92 Харківської  механізованої бригади. Зустріч не залишила байдужими ні учнів, ні викладачів, змусивши ще раз замислитись і про любов до України, і про цінність людського життя, і про необхідність сучасної України боротися за свої кордони, за своє існування, як держави. Натхненні розповіді про героїзм воїнів, залишили на душі щемкий “післясмак” і бажання підтримати наших захисників. Учні провели з власної ініціативм  волонтерські акціі«Спільними зусиллями» (збір коштів для забезпечення потреб військовослужбовців) , «Напиши  листа захиснику і захисниці України». Листівки з привітаннями, солодощі, необхідні речі були направлені  до  госпіталю Військово-медичний клінічний центр Північного регіону. Дякуємо вам, дорогі захисники і захисниці, за можливість жити й працювати під мирним небом. Миру вам всім, любові і добра! Низький уклін вам до землі!

18 жовтня кращі учні 1 курсів взяли участь у онлайн-вікторині V щорічного Всеукраїнського національно-патріотичного конкурсу «Я – козацького роду!».Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нам всім потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці

На зібрані кошти учні придбали для бійців засоби гігієни, подарували й барвисті листівки, власноруч виготовлені  вихованцями училища напередодні. І ще – запевнення, що в Харкові воїнів по-справжньому шанують, а молодь всіляко підтримує їх у боротьбі з ворогами.

 

Слово об’єднує й допомагає

День писемності й української  мови – знаменна подія, яка кожного року привертає посилену увагу громадськості, кожному допомагає усвідомити себе як члена великої громадянської й національної спільноти.

Цього разу в училищі його відзначали з великою повагою: учні гр. ОК-11 підготували випуск радіогазети, з допомогою якої підкреслили значення пропонованих заходів та запросили охочих взяти участь у великому всеукраїнському флешмобі – написанні ХХІ радіодиктанту національної єдності. Кожен учасник диктанту хвилювався і по-справжньому старався, вслухаючись у слова його автора, відомого письменника Ю.Андруховича. Адже мало визнавати важливість і значення мови в суспільстві, слід ще й довести, що ти вмієш нею вправно користуватись. Тож серед кращих робіт учнів училища – М.Гаврикової (гр.П-11), Д. Луговської, В. Тимчук (гр. ОК-21), А. Шевченко (гр. П-21), А. Гриценко (гр. П-32).

З особливою старанністю вихованці закладу освіти готувались до урочистостей, що проходили за участі членів учнівського самоврядування, педагогів, громадськості міста. Виступи учнів з віршами, піснями демонстрували їхнє ставлення до скарбів української мови та культури. Присутні оплесками зустрічали виступи гуртів груп ОК-11, П-11, П-12, сольні імпровізації з нагоди знаменного свята. Активно реагували на запитання, адресовані ведучими до залу. Музика й щирі слова налаштовували авдиторію на активне сприйняття подій, духовну підтримку й поєднання з ними.

Своєрідним одкровенням для присутніх учнів стали емоційні виступи почесних гостей заходу: актора Харківського національного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка М.І. Моха та голови обласного осередку ВГО «Товариство «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка» О. А. Терещенка. З їхніх вуст прозвучали пройняті мудрістю слова, висловлення великих українців про національну мову та її роль у суспільстві, про важливість оберігати таке національне багатство. І разом з ними розвивати себе як громадян, примножувати можливості на шляху до обраної професії.

День Гідності та Свободи

Україна – територія Гідності і Свободи! Вона підтвердила це подіями, які розгорталися на Майдані у 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування, але українці довели свою любов до країни. Під час заходів до  Дня Гідності та Свободи учні та педагоги  Державного закладу професійної(професійно-технічної)освіти «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту» вшановували славу, патріотизм та непереможний дух учасників революцій та бойових дій!

Про історію Дня Гідності та Свободи розповіли учні групи Ш-11, які підготували радіолінійку.

В бібліотеці закладу було організовано книжкову виставку «Революція Гідності. Герої не вмирають!». В групах 1-3 курсів відбулися виховні години «Що означає бути гідним», «Хто такий патріот», перегляд відеороликів «Річниця Революції Гідності – з чого все починалось», «Зима, що нас змінила».

24 листопада відбувся західпідготовлений учнями групи П-12(класний керівник Яциніна Н.О.) «Народжені вмерти за Батьківщину –залишаються жити у віках.» В залі – мультимедійні пристрої, презентації; напис «Україна – країна нескорених», фотостенди «Історія Євромайдану». Учні, педагоги зібралися, щоб ушанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, глибше дізнатися про події Євромайдану, зустрітися з учасниками Євромайдану  Ольгою Дунь, Ігорем Гуденко , учасником АТО Віктором Апостолом. Мить за миттю  учасники заходу поринають у вирій подій, які розпочалися 21 листопада 2013 року, коли студенти Києва вийшли на Майдан Незалежності в підтримку євроінтеграції за Європейську Україну. А далі…– покалічені людські тіла та серця, Михайлівський Собор, Майдан, залитий кров’ю, барикади, шини… Революція Гідності! Перші криваві жертви від жорстокого режиму …Ольга Дунь, Ігор Гуденко розповідають із власного досвіду як все починалося. Емоційно доносять свої почуття, враження. А головне підтверджують свої розповіді фотоматеріалами (Ігор Гуденко знімав усі події від початку Майдану  по лютий 2014 рік). Учні з великою вдячністю згадують Героїв Небесної Сотні, котрі стали символом утвердження прагнень до європейських цінностей. Лунає пісня «Мамо, не плач…». у виконанні Вероніки Кликової Анни Пятак. Події 18-20 лютого 2014 року стали справжньою національною трагедією. У мирний час в центрі Європи прицільним вогнем було вбито десятки громадян України, а Будинок профспілок – спалено вогнем. І це стало переломним моментом тогочасного режиму. Про події АТО розповідає батько учениці  Віктор Апостол, який звернувся до учнів зі словами :«Закликаю вас сьогодні пам’ятати усіх Героїв, які поклали свої голови за майбутнє. Хай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Ушануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої єдиної України.» В залі оголошується хвилина мовчання. Звучать слова:

«Запали свічу і помолися тихо,

За всіх, хто згинув в полум’ї отім,

Бо їхня смерть спиняє люте лихо,

Щоб ми жили – загинули вони…»

Участь молодого покоління у відповідних заходах дає впевненість у завтрашньому дні, дає надію на світле і мирне майбутнє держави, виховує юнаків, дівчат справжніх, впевнених і сміливих патріотів України! Єднаймося – бо ми того варті! Слава Україні! Героям Слава!!!

Урок-пам’яті «Голодомор 1932 – 1933 років»

Урок-пам’яті «Голодомор 1932 – 1933 років» в Державному закладі професійної(професійно-технічної)освіти «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту»

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні  проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років, адже ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем у душі кожного небайдужого до подій того часу. З нагоди цієї сумної дати в училищі були проведені тематичні заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років:  виставка наукової та художньої літератури, радіо лінійка, перегляд фільмів, виховні години.

27 листопада було проведено урок-пам’яті «Голодомор 1932 – 1933 років», метою якого було розповісти учням про цю страшну трагедію.

Запрошена на урок співробітник Харківської спеціалізованій музично-театральної бібліотеки ім.. К.С. Станіславського Бахмет Т.Б., розповіла учням про події, що відбувалися на території України, в тому числі у  селах Харківщини  у період 1932 – 1933 років.

Було зачитано спогади очевидців трагедії 1932 – 1933 років в селах Харківщини,  переглянуто відео-презентацію «Голодомор – геноцид украинского народу», заслухано вірші українських поетів, присвячених Голодомору.

Учні закладу освіти виступили з розповідями – спогадами своїх рідних про ті жахливі часи.

 

Міжнародний день волонтера, День Збройних Сил України у Державному закладі професійної(професійно-технічної) освіти «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту»

5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера. У закладі освіти допомагають іншим  вже з першого курсу.. Всього, що встигла зробити училищна  громада, не перерахувати. Це і купівля необхідних речей та ліків на передову, плетіння маскувальної сітки, допомога на лікування поранених бійців  у шпиталі. Також збір речей та іграшок для дітей, які постраждали від війни.

В закладі освіти створено волонтерський загін «Сонячний», девіз якого  «Поспішайте творити добро!».     Волонтери загону є ініціаторами усіх доброчинних акцій, своєю діяльністю поширюють волонтерський рух, який є провідним напрямком  діяльності  учнівського самоврядування .

Волонтери підтримують  воїнів Збройних Сил України. Щорічно, до Дня захисників та захисниць України,  до Дня Гідності та Свободи, до Дня  Збройних Сил України учні беруть участь в акціях «Допоможемо Українській армії», «Напиши листа воїну».. Учні училища у волонтерській діяльності мають підтримку з боку Пилипенко Олени , Пилипенка Станіслава, членів Харківського громадського об’єднання  товариства «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка, волонтерів, які неодноразово бували на Сході України, які зараз виготовляють патріотичну символіку та передають у бригади, сформовані на території Харківщини. До Міжнародного дня волонтера та Дня Збройних Сил  у закладі освіти були  проведені заходи, серед яких і зустріч з волонтеркою Пилипенко Оленою Олександрівною, учасницею Революції Гідності,  Панченко  Едуардом  Васильовичем, командиром взводу добровольчого  батальйону «Золоті ворота», учасником бойових дій. Волонтери училища, члени парламенту слухали розповіді шанованих людей, задавали питання, розповідали про свою волонтерську діяльність, разом обговорювали плани акції «Допоможи Українській армії». Було вирішено, що учні училища візьмут участь у пошитті патріотичної символіки,  яка буде направлена до взводів і бригад , які беруть участь  у Операції Об’єднаних Сил.

Тож, люди на Землі,

Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинути у морі зла,

Щоб кожен міг серед краси прожити

У царстві справедливості й добра.

 

Волонтерська акція «Надай наснаги воїнам»

Акція до новорічних свят «Надай наснаги воїнам», була проведена у Державному закладі професійної(професійно-технічної) освіти «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту». Учні навчальних груп училища  в ході виробничої практики пошили прапори України  та передали їх воїнам, що знаходяться на передовій.

 

Патріотичні заходи в училищі

Шматок землі, ти звешся Україною.

Ти був до нас. Ти будеш після нас.

Л. Костенко

Харківські волонтери продовжують свою благородну місію з підтримки українських захисників на східних рубежах держави. Щойно з переднього краю повернувся відомий громадський  активіст, патріот і підприємець Артем Фисун. 8 лютого він завітав до училища, щоб поділитися враженнями від побаченого. Відбулася емоційна зустріч , під час якої Артем  розповів присутнім, як став займатися благодійною діяльністю, скільки сил присвячує благородній справі.

-На передньому краї оборони, на Луганщині, Донеччині дуже дорожать підтримкою в тилу, – наголосив він. – Наша допомога, відвідування бійців надають їм снаги вистояти у важких умовах війни. Воїни 25, 54 бригад,80 окремого десантного штурмового батальйону зраділи, коли я передавав їм пошиті в училищі національні прапори. Для них вони – теж символи підтримки й свідчення, за які цінності можна терпіти негоди, випробування на передовій.

Учні з великою повагою прослухали розповідь гостя, а представники учнівського самоврядування запевнили, що в училищі й надалі продовжуватиметься справа з підтримки воїнів ООС та тих, хто перебуває в медичних закладах після поранення.

Загальний знімок про пам’ятну зустріч. Символічні вітання від захисників східних рубежів, куди доставили учнівські прапори.

Цей захід став продовженням двох інших, які були відзначені в училищі  – до Дня  Соборності та  Дня  пам’яті Героїв Крут.

День єднання

Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого 2022 року Днем єднання з метою посилення консолідації українців, зміцнення їхньої стійкості на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.   В цей День разом з учнями, педагогами закладу освіти були Голова Харківського обласного об’єднання громадської організації «Всеукраїнське товариство «Просвіта» Олександр Терещенко, волонтерка Олена Пилипенко, старший лейтенант штабу територіальної оборони м. Харкова Микола Левченко. Виступаючі гості, педагоги, учні говорили про те, що українців об’єднує бажання жити у мирі, усі присутні залучилися до телемарафону, в якому взяли участь учні усіх куточків України. День єднання став днем згуртування українців та показав, що ми єдиний народ.

 

«Герої не вмирають»

У ДЗП(ПТ)О «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту» до Дня Героїв Небесної Сотні пройшли тематичні заходи, бесіди про масові акції громадянського протесту в Україні, що пройшли в листопаді 2013 – лютому 2014 років, радіолінійка «Пам’яті Небесної сотні…», виховні години: «Герої Небесної Сотні», «Їх подвиг пам’ятатимемо завжди», «Будемо гідні славі героїв».  В холі закладу освіти  влаштовано тематичну виставку друкованих видань, яка охоплює весь спектр тодішніх сумних подій. Кожен бажаючий зміг ознайомитися з нею. Вшановуючи подвиг учасників Революції Гідності, учні групи ОК-11 (класний керівник Душа Р.О., майстер виробничого навчання  Лимаренко Ю.В.) підготували лінійку-реквієм «Герої не вмирають».  Учні запросили на захід учасниць харківського Євромайдану Світлану Гніпу,  Олену Пилипенко.  Гості розповіли про події Революції Гідності в Харкові, про Героя Небесної Сотні  Зубенка Владислава, якого знали особисто. Учасники лінійки-реквієм вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Маємо пам’ятати яку ціну заплатив наш народ за звільнення від диктатури і свій свідомий вибір – стати частиною Європи.

 

День вишиванки – 2022

Сьогодні в Україні – День вишиванки! Пам’ятаємо, що наша вишиванка –  генетичний код нації. І пам’ять предків захищає нас та наших бійців іноді не гірше, ніж броніки, адже не дає нам опускати руки та здаватися!

Педагоги та учні Державного закладу професійної(професійно-технічної)освіти”Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту”.