Москалець Неллі – переможець міського етапу конкурсу «Молода людина року 2020»
Нещодавно у Харківській міській раді відбулося нагородження переможців і лауреатів міського конкурсу «Молода людина року 2020».
За результатами міського етапу конкурсу традиційно були визначені переможці і лауреати у кожній з десяти номінацій. Церемонію нагородження проводив перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов.
Приємною і радісною подією для учнів і педагогів Державного закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту» стала звістка про те, що в номінації «Учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти» переможцем стала учениця групи П-31, завступник голови училищного парламенту, переможець багатьох конкурсів, незмінна ведуча заходів, просто ініціативна, творча, відповідальна учениця Москалець Неллі. Перший віце-мер вручив молодим людям сертифікати і Подяки міського голови.
Радіодиктант національної єдності-2020
Сьогодні, 9 листопада, відзначається День української писемності та мови. З нагоди свята учні ДЗП(ПТ)О «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту», як і тисячі прихильників української мови щороку з усього світу долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогорічний радіодиктант національної єдності є ювілейним – 20-м за рахунком. В умовах дистанційного навчання учні закладу освіти писали диктант вдома та залюбки надіслали фото. Щиро радіємо за учнів груп П-31, П-12, ОК-21, П-21, КрЗк-1, ОК-11, які о 9-15 сіли за столи та взяли участь у флешмобі .
День Соборності
З нагоди Дня Соборності України учні Державного закладу професійної(професійно-технічної) освіти «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту» традиційно зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Утворили живий ланцюг єднання, розгорнули українські рушники та прочитали вірші Кобзаря, пронизані не лише вболіванням за історичну долю України, а й вірою у відродження Соборної, Незалежної України.
День Соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.
До Т.Г. Шевченка – з шанобою
Шевченківські дні проходять і відзначаються не тільки на людних майданах та в громадських місцях Харкова, а й у навчальних закладах.
Вранці 9 березня викладачі-гуманітарії щиро привітали вихованців Харківського вищого професійного училища швейного виробництва та побуту з новим шевченківським святом, приуроченим 207-им роковинам від дня народження Кобзаря.
Учні жваво відгукнулись на пропозицію викладачів висловити свої думки про роль, місце Тараса Григоровича у наші дні, актуальність його творів у зв’язку з суспільними подіями. Вони взяли активну участь у своєрідній вікторині, пропонуючи власні варіанти відповідей до запитання: якби я зустрів нині Тараса Григоровича, то про що б запитав, що б йому розповів?
Пізніше першокурсники стали свідками заходів з нагоди 207-х роковин від народження Тараса Григоровича та відзначення переможців обласного етапу ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Великого Кобзаря серед учнів закладів освіти Харківщини. Відзначення проводилося онлайн, з авдиторії Харківської академії неперервної освіти. Принагідно було приємно відзначити, що серед дипломантів престижних змагань була присутня й вихованка нашого закладу освіти, другокурсниця Аліна Гриценко. За підсумками обласного етапу дівчина отримала диплом 2-го ступеня та цікаву книгу, яка допоможе їй у подальшому вдосконаленні мовної вправності.
Заходи ДЗП(ПТ)О «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту» у лютому 2021
Флешмоб з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки
З нагоди 150-річчя від дня народження поетеси, культурної діячки та перекладачки Лесі Українки, наші учні долучилися до флешмобу та прочитали кілька зворушливих рядків поетеси. Ніжні, зворушливі та проникливі слова Лесі Українки проникли в серце кожного.Заходи до Міжнародного дня рідної мови «Мова – це скарб нації»
Про мову як духовний скарб нації, про те, що вона живе в наших серцях, йшла мова під час таких заходів:
- написання диктанту єдності українською мовою «Без мови немає народу»;
- книг «Не бійтесь заглядати у словник…»;
- вікторини«У світі цікавих слів і висловів»;
- відео-подорожі«Встановлення та виникнення державної мови».
- годин спілкування «Мова – серце народу», «Рідне слово – диво калинове».
Учні підготували міні-презентації про особливості своєї рідної мови, малюнки, плакати, повідомлення. Всі заходи були підпорядковані єдиній виховній меті: шанувати, розвивати українське слово, дбати про красу і багатство української мови.
Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
В заходах з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні взяли участь учасниця Європейського Майдану , волонтерка Аліна Анатоліївна Котлярова та член Харківської громадської організації «Просвіта» Олена Олександрівна Пилипенко.
Виховуємо патріотів
12 березня учні Харківського вищого професійного училища швейного виробництва та побуту стали учасниками патріотичного онлайн-уроку, який проводили в прямому етері з нагоди Дня українського добровольця відома волонтерка Наталія Прилуцька та ветеран-доброволець російсько-української війни Костянтин Дейніченко.
Присутні учні переглянули інтерв’ю правозахисника, учасника боїв 2014-2015 рр. на Луганщині Ігора Лапіна. З інтересом та повагою сприймались також розповіді інших учасників боїв за визволення захоплених територій: В.Примаченка, Р.Боровика, П. Долинського, В. Баранова та ін., завдяки неймовірним, героїчним зусиллям яких в 2014 р. вдалось затримати російських агресорів поблизу державного кордону України, не дати йому можливості розгорнути наступ та нав’язувати на сході «руські порядки».
– Україна в нас одна, – підкреслювали запрошені на етер учасники й свідки важливих подій. – Зі зброєю в руках, часто малонавчені, ми захищали свою землю, свої родини від чужинських зазіхань. Добровольці стали тими, для кого доля України стала дорожчою за власне життя.
Ось такі переконання, енергія, посилені суспільною підтримкою, й допомогли вистояти в тяжкі перші місяці випробувань.
А ще моральною й духовною опорою стали волонтерська підтримка, проникливі дитячі листи, малюнки з усієї України, добровольці зберігають їх і донині, принесли показати перед телеекраном. Все це поєднувало учасників визвольних боїв з думкою про те, що в ті моменти ніхто окрім них не міг ефективно протистояти ворогу й захистити мирне життя рідних, не допустити розповзання російського шовінізму. Відповідальна обстановка мотивувала патріотів на героїчні вчинки, що межували з самопожертвами.
Патріотичні заходи з вшанування добровольців-ветеранів російсько-української війни відбуваються в училищі не вперше. Викладачі та майстри вважають одним з важливих завдань формування в юнаків і дівчат відповідальної громадянської позиції, любові до своєї землі та готовності прийти на зміну ветеранам, уміти захищати свій дім. Останній онлайн-урок став у цьому доречним наочним прикладом.
Чорнобиль – біль моя….
До тридцяти п’ятої річниці Чорнобильської катастрофи
Вже 35 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це найбільша світова катастрофа, яка торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. До 35 роковин Чорнобильської катастрофи у ДЗП(ПТ)О «Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту» відбулися такі онлайн-заходи:
-урок мужності «Чорнобильська катастрофа та її наслідки» серед учнів 3 курсів;
-виховна година «Мужність і біль Чорнобиля» серед учнів 2 курсів;
-усний журнал «Чорнобиль не має минулого часу» серед учнів 1 курсів.
Під час годин спілкування учні переглянули фільм “Чорнобильська трагедія – біль України” та написали відгуки. Столярова Дар’я у відгуці написала: «Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз, а значить ми маємо гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити і розбудовувати нашу власну державу».